Informace o kurzech a kroužcích

Kurzy

Září – Malovaná dýně a kreativní tvoření z přírodních materiálů.

V podzimním i v předvánočním období nám příroda nabízí spoustu barevných materiálů, rostlin a plodů, semínek, větviček, listí ap. Přírodní materiály jsou vhodné pro kreativní uplatnění a velmi dekorativní pro vytváření různých dekorací a aranžmá. Jenž nám následně slouží pro radost a k výzdobě našich domovů. Jsou i vhodným a originálním dárkem pro obdarované.

Zdobení příbytků malovanými dýněmi je méně známá technika oproti vyřezávání dýní. Výhodou této techniky je větší trvanlivost. Cílový výsledek je vždy velmi efektní,originální, líbivý, září větší barevností.

Letošní horké a suché léto nám urychlilo dozrávání plodů i sklizeň. Z tohoto důvodu jsem zvolenou kreativní techniku zařadila již na září.

Cílem je seznámení se s technikou a pracovním postupem. Následně uplatnění namalované dýně jako dekorace. Záměrem je i prožití radosti z tvoření a z výsledného produktu. Jde o úplně jiný pocit radosti, nežli když si hotový výrobek zakoupíte v prodejně a přinesete domů.

S sebou si přineste :

jakoukoliv malou dýni vyzrálou, (nejpoužívanější je Hokaido ) – pečlivě odmaštěnou v jarové vodě,

keramický květináč, nebo malý košíček z přírodního materiálu přiměřené velikosti k dýni,

aranžovací houbičku za mokra, nůžky, štětec s pevným, tvrdším chlupem – kulatý č. 0 a č.4 a plochý č.10 – ( nejlépe značky MILAN ap.- štětce mají hustý a pevný chlup,vhodné pro různé barvy a laky, jsou cenově dostupné ) , květy ze zahrádky vhodné pro suchou vazbu, nebo usušené např. hortenzie, slaměnky, drobné lesní plody apod. na dozdobení, máte li vlastní tavnou pistoli, reklamní noviny jako ochranu na stůl, vhodné a pohodlné pracovní oblečení a dobrou náladu.

Po závazné dohodě můžu zajistit nákup materiálu na kterém se domluvíme, nejpozději 3 dny před termínem kurzu.

Poskytnu :

akrylové barvy, drátek, přírodní materiál, stuhu, kokosové vlákno, drobné pracovní pomůcky, tavnou pistoli včetně náplní, ubrusy pro ochranu stolů, papírové utěrky, špejle, atd.

Výtvarný kroužek – od října

Výtvarná činnost vede k rozvíjení vlastní kreativity. Mladší děti si procvičí práci s jemnou i hrubou motorikou. Děti se zde učí pracovat s výtvarnými pomůckami, materiálem a technikami. Zároveň se učí také estetickému cítění i cítění všeobecně, představivosti, rozvíjení fantazie, sebevyjádření a sebeprosazování. Základem pro tuto činnost je citlivě zvolené téma pro danou skupinu, výběr materiálu a vhodná motivace.

Výtvarný program zaměřuji na odpočinkové malování, vybarvování omalovánek , mandal, antistresových omalovánek, vystřihování, vyrábění drobných dárkových předmětů a přáníček, na práci s přírodním materiálem, ubrouskovou techniku, malování na různé i netradiční materiály, malování dle zadaného tématu, malování při hudbě a meditaci, tvoření z balícího papíru, drobné koláže ad.

S sebou si přineste:

pastelky, nebo Progressa nejlépe 24 barevné ( děti milují při malování zlatou a stříbrnou barvu), ořezávátko, lepidlo KORES velké – dobře lepí, tužku, gumu, nůžky, pravítko, blok s nelinkovaným papírem, čtvrtky A3 , A4,(asi 2+2 na jednu výtv. lekci), temperové barvy, anilínové nebo vodové barvy, 2 kelímky na vodu, štětec č.0,dále č. 2, 4, a širší plochý č.10, nejlépe středně tvrdý chlup, budeme malovat na různé materiály, papírové kapesníky. Přezůvky a vhod. oblečení.

Materiál dle potřeby doplňujte, hlavně lepidlo a čtvrtky.

Téma a náročnost na výtvarné techniky volím podle věku a dovednosti dětí. Můžeme udělat i výtvarný kroužek pro dospělé.

Pro výtvarné aktivity nám pan starosta poskytl prostor v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Vysoké n/L.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na